CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ > Lyžování Beskydy > Soláň, Hutisko-Solanec, Beskydy - Lyžařský areál TJ Rožnov Soláň    
   25.06.2018
LYŽOVÁNÍ BESKYDY  
 

Soláň, Hutisko-Solanec, Beskydy - Lyžařský areál TJ Rožnov Soláň

Základní údaje
dot Čislo 7805M
dot Název zakázky Soláň
dot Obec Hutisko-Solanec ( dot Informace o obci )
dot Lokalita Beskydy ( dot Mapa )
dot Lanovky 0
dot Vleky 3
dot Sjezdovky
dot Půjčovny
detail-big
        Klikutím na obrázek spustíte prezentaci.
Fotogalerie
 
Délka800 m
Kapacita2 620 os./hod.
Převýšení140 m
NáročnostModrá - Červená
Úprava tratěAno
ZasněžováníAno
Osvetlení
Fotogalerie

LYŽAŘSKÝ AREÁL TJ ROŽNOV P. R. NA SOLÁNI

Rekreační a sportovní areál TJ Rožnov na Soláni se nachází na severovýchodních svazích hory Soláň, uprostřed hřebene Vsetínských vrchů ve výšce 861 m. n.m.

Okolí Soláně je významným rekreačním a turistickým místem. Z vrcholu je výhled na masiv Radhoště, Smrk, Lysou horu a hřeben Javorníků. Za jasného počasí je vidět Jeseníky, hřebeny Malé Fatry, Sůlovské skály a Martinské hole.

Pro své umístění přímo v centru Valašska je areál ideální základnou pro turistické a cykloturistické cesty do celé oblasti Beskyd. Díky vynikajícím sněhovým podmínkám patří v zimě areál k nejvýznamnějším lyžařským střediskům na Moravě. Pět kilometrů upravených sjezdových tratí poskytuje sportovní vyžití jak pro sjezdové lyžování, tak pro snowboarding. Horními partiemi areálu vede hlavní hřebenová běžecká trasa. Součástí areálu je horská chata Soláňka s jídelnou a několika stánky s občerstvením

Areál je dopravně velmi snadno dostupný. Oblast Soláně je na trase mezi Rožnovem p. R. a Velkými Karlovicemi. Z obou směrů lze použít linkové autobusy ČSAD. Výstupní stanice Čarták je na vrcholu stoupání. Ve stejném místě je sběrné parkoviště pro motorová vozidla. Z tohoto místa je areál vzdálen 15 minut po hřebenové cestě.

Kapacita vleků a délka sjezdovek s odstupňovanou náročností Vám určitě stojí zato, abyste vážili cestu po hřebeni.

Lyžařské tratě a vleky v areálu TJ Rožnov p.R. na Soláni

Sjezdovky v areálu TJ Rožnov na Soláni mají téměř padesátiletou tradicí a v oblastí Vsetínských vrchů jsou nejdelší a nejvybavenější. Celková délka sjezdovek je větší než pět kilometrů.

areálu jsou 3 lyžařské vleky ( 300 m, 600 m, 800 m ) s celkovou kapacitou 2300 os/hod. Vleky jsou během zimní sezony v provozu denně. Jízdné se platí formou jednotné permanentní jízdenky na dopoledne, odpoledne, případně celý den. Sjezdovky jsou různé obtížnosti, takže umožní vyžití jak začátečníkům, tak zdatným lyžařům. Sjezdové tratě jsou pravidelně strojově upravovány. V zimní sezoně je nepřetržitě přítomen člen HS.
Nejdelší sjezdovka, s názvem Fiska vede podél kotvového vleku BLV-2 a je nejdelší v areálu.
Paralelně vedle ní vede dětská sjezdovka na mírném svahu, která je dlouhá přes půl kilometru. Tato sjezdovka je obsluhována vlekem BLV-0.

Vedle horské chaty Soláňka je slalomový svah o délce téměř 1 km, který je využíván i pro závodní účely. Vedle něj je široká sjezdovka o délce 300 m. Tyto svahy obsluhuje vlek TATRAPOMA. Na těchto svazích je nainstalováno osvětlení, které umožňuje večerní lyžování.

Celková struktura svahů umožňuje svým sklonem a délkou vyžití všem kategoriím lyžařů a snowboardistů od začátečníků až po závodníky.

Všechny sjezdovky jsou díky nově zbudovanému sněžnému systému uměle zasněžovány. Samozřejmostí je každodenní strojní úprava všech svahů.

Doprava lyžařů v areálu je zajištěna čtyřmi vleky, a sice:

- Dvoukotva BLV-2 u nejdelší sjezdovky s přepravní kapacitou 1.300 osob za hodinu. Vlek je dlouhý 800 metrů při převýšení 140 metrů.
- Bubínkový vlek BLV-0 u dětské sjezdovky s přepravní kapacitou 420 osob za hodinu. Vlek je dlouhý 500 metrů při převýšení 80 metrů.
- Vlek TATRAPOMA u chaty Soláňka s přepravní kapacitou 400 osob za hodinu. Vlek je dlouhý 300 metrů při převýšení 100 metrů.
- Dětský vlek - PP lano je v lyžařském areálu u chaty Soláňka s přepravní kapacitou 500 osob /hod. Vlek je dlouhý 100 metrů při převýšení 20 metrů.

V areálu jsou využívány časové jízdenky, prodávané v centrální pokladně na horní stanici vleku BLV-2. Jízdenka platí pro všechny vleky v areálu.

Na horní stanici nejdelšího vleku BLV-2 na sjezdovce Fiska a u chaty Soláňka jsou pro lyžaře připraveny venkovní bufety se širokým sortimentem občerstvení. Bufet s velkou jídelnou a sociální zařízení pro veřejnost je v chatě Soláňka.

AREÁL JE V PROVOZU DENNĚ OD 9.00 HOD. DO 16:00 HOD.

VEČERNÍ LYŽOVÁNÍ PŘI UMĚLÉM OSVĚTLENÍ JE PROVOZOVÁNO V PÁTEK A SOBOTU OD 18:00 HOD. DO 21:00 HOD.

Ceník - Lyžařský areál TJ Rožnov p. R. na Soláňi

Ski-pass

Jízdné Dospělí Děti do 15 let Důchodci Školy
Celý den 250 Kč 200 Kč 200 Kč 150 Kč
Půl den 180 Kč 120 Kč 120 Kč 80 Kč
Večerní 100 Kč 100 Kč 100 Kč  
Jedna jízda 20 Kč 20 Kč 20 Kč  

Děti do 6 let zdarma


                REKLAMA
Fotogalerie
Lyžařský areál TJ Rožnov Soláň

756 62 Hutisko-Solanec


Telefon: +420 571 644 267
Mobil: +420 731 154 261
E-mail: tj_roznov@iol.cz
Web: http://tj-roznov.infomorava.cz