CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ > Chalupy Beskydy > Chalupa Dolní Morava - Dolní Morava - Orlické hory   
   25.06.2018
  200 Kč

Chalupa Dolní Morava - Dolní Morava - Orlické hory

Základní údaje
dot Čislo 8470M
dot Název zakázky Chalupa Dolní Morava
dot Typ Chalupa
dot Kapacita 12 lůžek / 4 přistýlky /ve 2 objektech
dot Obec Dolní Morava ( dot Informace o obci )
dot Lokalita Orlické hory ( dot Mapa )
dot Cena 200 Kč
dot Poznámka k ceně pouze celý objekt viz. ceník
detail-big
        Kliknutím na obrázek spustíte prezentaci.
Fotogalerie
 
Typ rekreaceceloroční
Velikost120m2
Sociální zařízenívlastní
Stravovánívlastní nebo restaurace
Parkováníano
Domácí zvířatane
Silvestrvolný
Fotogalerie
Popis objektu:

Zveme Vás k nám,
do nově postavené chaty - chalupy k pronajmutí s bazénem a internetem v klidné části lyžařského skicentra Dolní Morava, která se nachází v oblasti Národní přírodní rezervace Králický Sněžník na pomezí Orlické hory - Jeseníky.

Chaty a chalupy k pronajmutí - chalupa je nově postavena, má půdorys do „L“ a je rozdělena na dvě zcela samostatné části (poloviny). A - část západ a B - část jih. Každá část má zcela samostatný vchod, terasu, zahradu vše z jiné strany.

V každé části chalupy je vlastně patrový byt 120m: 4 + kk + 2 WC + koupelna + SAUNA s 6 řádnými lůžky ve 3 ložnicích + 2 lůžka na rozkládací pohovce v obýváku !!

Každá část (chaty a chalupy) má svůj samostatný vchod, privátní saunu, svoji soukromou terasu s posezením a zahradu na opačné straně (chaty a chalupy). Také vnitřní uspořádání chaty - chalupy a stavební provedení zaručuje Vaše plné soukromí a klid. Pronájem každé části (poloviny) chalupy umožní komfortní celoroční ubytování až 8 osob. Celkem jsme schopni ve 3 objektech ubytovat až 22 osob.

Dále jsou v chatě, chalupě v podkroví 3 ložnice a další WC. Chalupa je vytápěna elektricky - přímotopy + podlahové topení, navíc v sednici jsou krbová kamna u kterých při praskajícím hřejícím ohni a třeba se sklenkou vína jistě strávíte nádherné večery.... Venku je Vám k dispozici kotlový gril na dřevěné uhlí.
V každé části je vlastně patrový byt 4 + kk + 2 WC + koupelna o podlahové ploše 120m2
s 6 řádnými lůžky ve 3 ložnicích + 2 lůžka na rozkládací pohovce v obýváku !!
Tak pojďme dovnitř!
V přízemí vstupujeme do předsíně, kde jsou i prostory pro odložení lyží, snowboardů, či v létě kol a sušák na boty.. Z chodby je přístupná koupelna s umyvadlem, WC, vanou, pračkou. V koupelně je pro Váš komfort podlahové vytápění.
Přes chodbu se dostanete do obývacího pokoje s LCD TV, digitálním satelitem. Rozkládací sedačka, umožňuje komfortní úpravu na dvoulůžko. Topení je elektrické plně automatické, nebo si můžete večery zpříjemnit neopakovatelnou atmosférou, kterou poskytují krbová kamna a v nich plápolající, praskající oheň a příjemně se linoucí teplo...no a se sklenkou vína…
V části obývacího pokoje je i kuchyň, kompletně vybavená pro 8 lidí. Je zde sporák s troubou, lednička s mrazákem, mikrovlná trouba, kávovar, opékač topinek, nerezové hrnce a příbory, myčka….
Po schodech se dostaneme do podkroví, kde jsou 3 ložnice, každá pro 2 nocležníky, samozřejmě nechybí úložné prostory a další, tentokrát samostatné WC
Každá chalupa má k dispozici samostatný vchod, samostatnou terasu s posezením, venkovní ohniště a samostatnou zahradu na jinou stranu. Vše je vymyšleno a provedeno tak, aby se hosté vzájemně vůbec nerušili.
Ke každé chalupě je k dispozici jedno kryté parkovací místo pro auto hned před chalupou. Příjezdová silnice k chalupě je i v zimě udržovaná.
Bohužel z bezpečnostních a hygienických důvodů je v celé chalupě ZÁKAZ KOUŘENÍ!
Můžete to sice dohnat na zahradě, ale doporučuji zkuste čistý horský vzduch.
Kvůli možným alergiím ostatních, není bohužel možné vzít s sebou vé zvířecí mazlíčky.
Prosím vezměte si s sebou domácí obuv – přezůvky.
Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v naší chalupě, buďte prosím slušní, řiďte se běžnými pravidly slušného chování i k zařízení a budeme všichni spokojeni. My Vám garantujeme krásné prostředí, dokonalou hygienu a klid.

Vybavení pokoje/ů:

Chata - chalupa k pronájmu je nadstandartně vybavena: k dispozici je Vám privátní sauna jen a jen pro Vás, INTERNET ZDARMA, pokud si přivezete Váš počítač, moderní koupelna s vanou, WC, pračka. V sednici jsou krbová kamna, LCD TV se satelitním příjmem, kuchyňská linka (vestavěná trouba, sklokeramická varná deska, mikrovlnná trouba, myčka, atd.).

Popis okolí:


Ski centrum Sněžník a Snowpark Větrný Vrch je od chalupy jen cca 3-4 minuty bezplatným skibusem nebo autem. Pouhých 333 kroků od chalupy je stanice bezplatného skibusu, který Vás doveze až pod sjezdovky (s umělým zasněžováním a osvětlením) – např. černá sjezdovka je nejprudší sjezdovka v ČR!! Krásné jsou i udržované okruhy pro běžkaře vedoucí nádhernou nedotčenou přírodou národní přírodní rezervace v okolí chalupy.
Ale nejen zimní pobyty na chalupě jsou oblíbené. Dolní Morava, (pomezí Orlické hory - Jeseníky) je jako stvořená pro aktivní odpočinek: výlety, pěší turistika, cykloturistika.. atd.. Jsou zde dobře značené turistické a cykloturistické trasy. Okolní lesy jsou plné hub a lesních plodů. V létě je v blízkém i vzdálenějším okolí několik možností koupání, nejblíže je koupaliště v Králíkách, aquapark Žamberk, kousek dál je přehrada Pastviny.V Pastvinách a na řekách Moravě a Orlici je též možnost rybaření. Přímo v obci Dolní Morava je veřejné fotbalové hřiště a na nové málo frekventované silnici je možno využít kolečkové brusle.
Tak, a teď už stačí jen vybrat termín, objednat pronájem chalupy, přijet a všechno zažít na vlastní kůži, věříme, že Vaše dovolená, rekreace, prázdniny nebo i jen pobyt na prodloužený víkend v naší chalupě, bude jistě patřit k těm, na které budete dlouho vzpomínat.
Užijte si u nás v zimě hor, sněhu, sluníčka, v létě jízdy na kole, kolečkových in-line bruslích, či pěších tůr a výletů, ale hlavně pohody a odpočinku.


Stravovací­ služby:

Pokud se Vám nebude chtít vařit - útulná stylová restaurace Moravská Krčma (mimo jiné dobroty je zde opravdu vynikající pizza přímo z pece nebo výborné točené pivo) je vzdálena jen 333 kroků asi 2 minuty chůze.

Sportovní­ možnosti:

Ski centrum Sněžník a Snowpark Větrný Vrch je od chaty a chalupy k pronajmutí s bazénem jen cca 3-4 minuty autem. Bezplatný skibus Vás doveze z parkoviště až pod sjezdovky (s umělým zasněžováním a osvětlením) – např. černá sjezdovka je nejprudší sjezdovka v ČR!! Krásné jsou i udržované okruhy pro běžkaře vedoucí nádhernou nedotčenou přírodou národní přírodní rezervace v okolí chalupy.

Zatím každý rok se na Dolní Moravě lyžuje až do Velikonoc.

Ale nejen zimní pobyty na chatě - chalupě jsou oblíbené. Dolní Morava, (pomezí Orlické hory - Jeseníky) je jako stvořená pro aktivní odpočinek: 300 kroků od chalupy je nový tenisový kurt s umělým povrchem, fotbalové hřiště, můžete se vydat na výlety , pěší turistika , cykloturistika .. atd.. Jsou zde dobře značené turistické a cykloturistické trasy, můžete objevovat a prozkoumát nespočet pevností z 2. světové války, navšítivit muzea, atd.

V létě je v blízkém i vzdálenějším okolí několik možností koupání, nejblíže je koupaliště v Králíkách, aquapark s tobogánem Žamberk, kousek dál je přehrada Pastviny.V Pastvinách a na řekách Moravě a Orlici je též možnost rybaření. Kousek od chalupy cca 300 m je veřejné fotbalové hřiště a tenisové kurty s umělým povrchem. Na nové málo frekventované silnici je možno využít kolečkové brusle.


Tipy na výlet:

Litomyšl:
Městská památková rezervace. Za Vratislava z Pernštejna budován zámek, zámecké zahrady - památka UNESCO (1568-1581). Muzeum a galerie, Muzeum antického sochařství, rodný byt Bedřicha Smetany v budově zámeského pivovaru. Operní festival "Smetanova Litomyšl v červnu. Sportovní areál a koupaliště.

Žamberk:
Je nazýván branou Orlických hor. Leží v údolí Divoké Orlice ve výšce 465 m a v současné době má 6 200 obyvatel. Samotná zdokladovaná historie začíná 13. 7. 1332, tímto datem se otevírají oficiální dějiny města. Nejstarší česká listina pojednávající o rychtě v Žamberku je z roku 1408. V letech 1356 až 1421 byl v našem městě i klášter „Obutých Augustiniánů“, pravděpodobně v místě dnešního zámku. Město patřilo v 15. a 16. století polovinou pánům z Bubna z litického panství a polovinou pánům ze Žampachu.

Sobkovice
Sobkovice leží na turistické cestě vedoucí do všech koutů Orlických hor, sousedních nedalekých Jeseníků i blízkého Polského Slezska. Obec, s něco málo přes dvě stovky obyvatel, leží nedaleko městečka Jablonné nad Orlicí, což pěšky představuje necelou půl hodinku procházky úzkou cestičkou, podél bublajícího potůčku, vzhůru údolím, porostlým smíšeným lesem. V které době byla ves Sobkovice založena, z čeho byl pro její pojmenování odvozen název, není zatím dosud nic známo.

Pastviny
Obec se nachází v nejníže položené části Orlických hor 10 km od Žamberka. Původní obec se rozkládala v údolí po obou březích Divoké Orlice. Její dávnou historii nám připomíná 800 let stará Vejdova lípa. Lidé v tomto kraji byli sužováni častými záplavami. Bylo zatopeno 70 stavení, v nichž žilo více než 200 lidí, proto zde byla v letech 1933 – 1938 vybudována přehrada. Na levém břehu řeky byla vystavěna nová část obce. Zde nyní najdete školu, obecní úřad, knihovnu, prodejnu, dětské hřiště a čtyři hospůdky.

Letohrad
V podhůří Orlických hor se nachází Letohrad, městečko s bohatou historií, které se až do roku 1950 jmenovalo Kyšperk. První zmínku nalézáme v roce 1308, kdy na návrší zvaném Hradisko stával hrad Geyersberk. Kyšperk jako takový je připomínán až v roce 1513. Hrad zpustl a jeho zdivo bylo použito na stavbu barokní kaple sv. Jana Nepomuckého. Žampachové z Potštejna vystavěli na místě hradu tvrz, kterou pak v 17. století nechal hrabě Vitanovský z Vlčkovic přestavět na raně barokní zámek. Za jeho vlády zaznamenalo město prudký rozvoj.

Dále:

Králíky
Jamné nad Orlicí
Jablonné nad Orlicí
Červená Voda
Bystřec
Velké Losiny


Upřesnění ceny:

Ceník v CZK

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně velkou chalupu, jsme kvůli převzetí a předání, úklidu, atd. nuceni účtovat min. 3 noci (v době prázdnin lze pobyt bohužel minimálně na 7 nocí). Prosím naplánujte si pobyt na prodloužený víkend, uvidíte, že si více odpočnete a budete spokojeni!

Cena zahrnuje:

pronájem samostatné poloviny objektu: obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro 2 osoby, kuchyňský kout, 3 ložnice každá se 2 lůžky, koupelna s vanou, 2x WC, spotřebu vody, spotřebu dřeva na topení, INTERNET ZDARMA

Cena nezahrnuje:

kauci 2000,- splatnou na místě, elektrickou energii - placenou dle skutečné spotřeby
na místě stržením z kauce, povlečení, ručníky, utěrky, závěrečný úklid, toaletní papír, povinný rekreační poplatek Obecnímu úřadu ve výši 10,-/den/osoba

Můžete si připlatit:

závěrečný úklid 1199,-/pobyt
využití privátní sauny jen a jen pro Vás 999,-/týden
povlečení+ručníky+utěrky+toaletní papír 199,-/osobu
požívání myčky nádobí 499,-/týden

Víkendový balíček (3 dny) sauna+myčka 599,-Kč
Víkendový balíček (4 dny) sauna+myčka 699,-Kč
Balíček (5 dnů) sauna+myčka 849,-Kč

Ceník pro rok 2009
min. počet nocí objekt/noc
19.12. - 26.12.2009 Vánoce 7 2999 při týdenním pobytu jen 2499,-/objekt/noc
26.12.2009 - 2.1.2010 Silvestr 7 4599

Ceník pro rok 2010
min. počet nocí objekt/noc
2.1.- 30.1.2010
7 1999
30.1.-6.3.2010 zimní prázdniny 7 2299
6.3.-13.3.2010 zimní prázdniny 7 1799
13.3.-1.4.2010
2 1699
2.4.-6.4.2010
3 1799
7.4.-2.7.2010
2 1699
3.7.-21.8.2010 letní prázdniny 7 2199
22.8.-28.8.2010 letní prázdniny 7 1899
28.8.-23.9.2010
2 1699
24.-29.9.2010
2 1899
30.9.-26.10.2010
2 1699
27.10.-1.11.2010
2 1899
2.11.-17.12.2010
2 1599
18.12. - 25.12.2010 Vánoce 7 2999
25.12.2010 – 1.1.2011 Silvestr 7 4599
2.1.- 28.1.2011
7 1999
28.1.-5.3.2011 zimní prázdniny 7 2299
5.3.-12.3.2011 zimní prázdniny 7 1799
12.3.-26.3.2011
2 1699


                REKLAMA
Fotogalerie
Chalupa Dolní Morava

Ing. Pavel Petraš


Telefon: +420 465 521 318
Mobil: +420 605 146 146