CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ > Chalupy Beskydy > Chalupa Františka - Horní Bečva - Beskydy   
   23.05.2018
  150 Kč

Chalupa Františka - Horní Bečva - Beskydy

Základní údaje
dot Čislo 3370M
dot Název zakázky Chalupa Františka
dot Typ Chalupa
dot Kapacita 10 lůžek
dot Obec Horní Bečva ( dot Informace o obci )
dot Lokalita Beskydy ( dot Mapa )
dot Cena 150 Kč
dot Poznámka k ceně
detail-big
        Kliknutím na obrázek spustíte prezentaci.
Fotogalerie
 
Typ rekreaceceloroční
Velikost
Sociální zařízenívlastní
Stravovánívlastní nebo restaurace
Parkováníano
Domácí zvířataano
Silvestrobsazen
Fotogalerie
Popis objektu:

Celoroční ubytování v Beskydech až pro 12 osob.

Chalupa Františka se nachází na polosamotě asi 2 km od centra obce Horní Bečva v nádhérné přírodní scenerii kraje Valašsko a CHKO Beskydy na česko-slovenském pomezí na úpatí horského masivu Vsetínské vrchy.

Chalupa zaujme rodiny s dětmi, houbaře i vyznavače aktivní dovolené nebo třeba kultury, či historie. V okolí je přehrada, množství turistických stezek a cyklostezek. Upravované běžecké tratě a známé lyžařské areály (Bílá, Pustevny, Soláň,..). Najdeme zde i mnoho zajímavých výletních míst a památek (Rožnov pod Radhoštěm, Pustevny,...

Chata je po celkové vnitřní i venkovní rekonstrukci. Ústřední topení na pevná paliva i vlastní zdroj pitné vody.

Vybavení pokoje/ů:

V přízemí se nachází komletně vybavená kuchyň, vedle obývací pokoj se třemi rozkládacími gauči. Dále je v přízemí koupelna s novým sprchovým koutem a záchodem, další záchod a ložnice pro dvě osoby. V prvním patře jsou dvě velké místnosti (pro 3 a 2 osoby) a jedna malá podkrovní místnůstka na spaní (2 osoby).
Kuchyňe je kompletně vybavana. K vaření slouží plynový sporák i kamna na dřevo. Součástí vybavení je i veškeré nádobí. Dále je v kuchyni velká lednička, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, TV a radio a velký rozložitelný stůl. Obyvací pokoj v přízemí vedle kuchyně poskytuje také možnost spaní pro 3 osoby.
Chalupa Františka pro Vás nabízí:

2x dvojlůžkový pokoj
1x třílužkový pokoj
1x obývací pokoj
1x podkrovní pokoj se dvěmi přistýlkami
plně vybavena kuchyň
2x toalety
koupelna se sprchovým koutem
2x TV + DigiSat v češtině (sport, hudba, dokumentární)
lyžárna, kolárna
venkovní posezení
gril.

Popis okolí:

Chalupa Františka se nachází na polosamotě v údolí hluboká v katastru obce Horní Bečva asi 2 km od centra obce. Obec Horní Bečva leží na horním toku Rožnovské Bečvy asi 12 km od města Rožnov pod Radhoštěm na mezinárodní silnici E442 z Valašského meziříčí do Žiliny (přechod Makov). Obec přímo hraničí se Slovenskou Republikou.

Kulturně a historicky patří obec Horní Bečva pod region Valašsko. Horní bečva náleží okresu Vsetín, kraj Zlínský. Turistická oblast Beskydy-Valašsko.

Nedaleko od centra Horní Bečvy je přehrada Horní Bečva poskytující v létě možnost koupání, vodních sportů a rybaření. Chata leží v centru Beskyd na úpatí hřebene Vsetínských vrchů, proto je její pozice ideální jak na letní výlety, tak na zimní běžecké i sjezdové lyžování.

V okolí se nachází spousta pěší i cyklostesek. V zimě je přímo v obci v provozu 11 lyžařských vleků. Jen kousek od obce se nachází známá lyžařská střediska jako Soláň, Kyčerka, Razula, Pustevny, Bílá s nově postavenou čtyřsedačkovou lanovkou, a velké slovenské středisko Velká Rača.

Přímo v obci je k dispozici benzínová pumpa, několik obchodů a restaurací, lékarna, dětský lékař, zubní lékař a gynekologie.

Stravovací­ služby:

Rozhodně doporučujeme návštěvu restaurace VALAŠSKÝ ŠENK ZAVADILKA.

Sportovní­ možnosti:

Lyžování, běžky, plavání, cyklistika, turistika, jízda na koni, houbaření.

Tipy na výlet:

Chalupa Františka Horní Bečva, tipy na léto

Pěší a cykloturistika

Horní Bečva je ideální místo na pěší i cykloturistiku. V okolí je množství značených turistických i cycklotras. Chata se nachází kousek od hlavního hřebene Vsetínských vrchů. Jedna z nejkrásnějších hřebenovek v Beskydech Bumbálka - Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky - Soláň, tur. chata - Tanečnica - Vsacký Cáb, tur. chata - Dušná je ideální jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nástup na hřebenovku je možný přímo od chaty (2 km na hřeben), nebo z Bumbálky, či Soláně (lze vyjet autobusem).

Krásné trasy a stesky pro pěší i cykloturistiku nabízí nedaleko obce se nacházející známé horské sídlo Pustevny (1018 m.n.m) a dominanta pro Valašsko a Beskydy a vrchol Radhošť (1129 m.n.m) s neopakovatelnými výhledy do dalekého okolí. Z Pusteven lze snadno dojet po naučné stesce přes Martiňák až na Horní Bečvu. Pěší můžou sejít například do Rožnova pod Radhoštěm a odtud autobusem zpět na Horní Bečvy.

Vodní rekreace

Přehrada Horní Bečva nabízí možosti koupání, vodních sportů a rybaření v prostředí nádherné beskydské přírody. V okolí se nachází spousta otevřených i krytých bazénů (Rožnov pod Radhoštěm) a auquapark ve Frenštátu pod Radhoštěm (10 km). Štěrkoviště Balaton Nový Hrozenkov nabízí čistou vodu, příjemné koupání a rybaření. V areálu je k dispozici bufet. V 37 km vzdáleném Frýdku-Místku je k dispozici Aquapark s množstvím skluzavek a tobogánu a překrásným výhledem na Beskydy a Lysou Horu.

Kultura a zajimavá místa

Informace o kulturních a turistických cílech v okolí najdete v oddílu poloha chaty a vzdálenosti a v odkazu Zajimavosti v okolí.

Například jen pár kilometrů od obce Horní Bečva se nachází kulturní i historické centrum Valašska Rožnov pod Radhoštěm se známým Valašským muzeem v přírodě. Město také nabízí širokou škálů kulturního, společenského i sportovního vyžití jako golf, bazén, zastřešená ledové plocha, bowling a další.

Volný čas

Chata je ideální i pro rodiny s dětmi a domácími mazlíčky. Na své si rozhodně příjdou i milovníci borůvek, odpočinku, čerstvého vzduchu a relaxace. V obci Horní Bečva je k dispozici kino. V Valašska Rožnově pod Radhoštěm nabízí spoustu kulturních i sportovních zařízeních jako golfové hřiště, minigolf, lanová dráha, Valašské muzeum v přírodě, kino a mnoho dalšího.

Sjezdové lyžování

V okolí se nachází menších i větších zimních středisek. Přímo v katastru obce Horní Bečva se nachází 7 lyžařských středisek s kvalitními podmínkami pro začínající i pokročilé lyžaře. Novinkou je nová sedačková lanovka v ski areálu Rališka. Více o místních střediscich.

S dalších středisek v okolí doporučujeme například ski areál Pustevny (10 km) s množstvím sjezdových tratí, půjčovnou lyží a rozsáhlými službami. Na pustevny se lze dostat i autobusem. Dále doporučujeme ski areál Vítkovice - Bílá (10 km) s nově postavenou čtyřsedačkovou lanovou dráhou. Ski areál Makov (SK) (16 km) nabízí sjezdovky 1550 a 1600 metrů dlouhé a moderní zázemí. Ideální pro rodiny s dětmi. Opravdu kvalitní lyžování nabízí středisko Velká Rača (SK) (54 km) s dvěma čtyřsedačkovýma a jednou šestisedačkovou lanovkou, 14 km sjezdovek a rozsáhlými službami.

Pokud nechcete jezdit daleko, v okolí je spousta menších areálu přímo v Horní Bečvě, nebo v okolních obcích. Např. střediska Soláň, Hutisko Solanec, Bumbálka, atd.

Běžecké lyžování

Doporučujeme jednu z nejkrásnějších hřebenovek Beskyd: přejezd Vsetínských vrchů: Bumbálka - Třeštík - Soláň. Vyjeďte autobusem na chatu Bumbálku (směr Makov) a odtud po hřebenovce směr Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky. Z Benešek dále pokračovat na Soláň, tur. chata a odtud zpět na Benešky a dolů do Hluboké, nebo autobusem zpět na Horní Bečvu. Na Beneškách lze také uhnout dolů do údolí Hluboké a cesta Vás přivede až před dům.

Velmi zajimavé a upravené běžecké tratě najdete na Pustevnách. Na Pustevny lze vyjet autobusem. Spátky lze využít trasu na Martiňák, tur. chata a zpět na Horní Bečvu.

Další variantou je nastoupit na Hřeben Vsetínských vrchů (hřeben asi 2 km od domu) a pokračovat směr Soláň, tur. chata - Tanečnice - Vsacký Cáb, tur. chata do obce Dušná. Odtud autobusem do Rožnova pod Radhoštěm a zpět na Horní Bečvu.
Na Horní Bečvě jsou k dispozici i další lokální běžecké trasy.

Volný čas

Ve volném čase lze využít například kina v Horní Bečvě, či Rožnově pod Radhoštěm, nebo krytý bazén v Rožnově pod Radhoštěm, bowlingové herny, kryté kluziště v Rožnově pod Radhoštěm a další...

Upřesnění ceny:

Ceník platný od 15. 6. 2008 do 14. 6. 2009
Cena ubytování na Chalupě Františka (cena za celou chalupu a noc)
hlavní sezona - 15. červen 2008 až 14. září 2008, 15. prosinec 2008 až 14. březen 2009
4 a více nocí 1 300 kč/noc
1 až 3 noci 2 100 kč/noc
mimo hlavní sezonu - 15. září 2008 až 14. prosinec 2008, 15. březen 2009 až 14. červen 2009
4 a více nocí 1 100 kč/noc
1 až 3 noci 2 000 kč/noc
Silvestrovský pobyt
3 a více nocí (méně nelze) 2 500 kč/noc
Pes
1 a více nocí 50 kč/noc


                REKLAMA
Fotogalerie
Chalupa Františka

Ing. Dušan Vrážel


Telefon: +420 571 445 073
Mobil: +420 603 963 156