CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ > Chaty Beskydy > Horská chata Bílá - Bílá - Beskydy   
   23.04.2018
  300 Kč

Horská chata Bílá - Bílá - Beskydy

Základní údaje
dot Čislo 7840M
dot Název zakázky Horská chata Bílá
dot Typ Chata
dot Kapacita 83 lůžek
dot Obec Bílá ( dot Informace o obci )
dot Lokalita Beskydy ( dot Mapa )
dot Cena 300 Kč
dot Poznámka k ceně
detail-big
        Kliknutím na obrázek spustíte prezentaci.
Fotogalerie
 
Typ rekreaceceloroční
Velikost
Sociální zařízeníspolečné
Stravovánívlastní nebo restaurace
Parkováníano
Domácí zvířataano
Silvestr
Fotogalerie
Popis objektu:

Horská chata Bílá nabízí celoroční ubytování v centrální části obce Bílá v blízkosti nejvyšší hory Lysá hora. Obec Bílá se nachází v malebném údolí v srdci Beskyd. Vzhledem k nadmořské výšce jsou zde ideální podmínky pro lyžování a jiné zimní sporty.
Naše středisko leží v blízkosti nejlepšího lyžařského areálu Beskyd. Chatu obklopují vlastní udržované travnaté plochy, kde si každý najde místo pro odpočinek a sport. Venkovní bazén v areálu hotelu, cyklistika, turistika a mnoho míčových sportů zajistí vyžití také náročnějším hostům. Interiér Horské chaty prošel v roce 2007 kompletní rekonstrukci.Tato rekonstrukce proběhla za podpory Evropské unie a Moravskoslezského kraje.

Vybavení pokoje/ů:

Nabízíme ubytování ve dvou typech pokojů. Všechny pokoje byly zrekonstruovány a jsou nově vybaveny. Celková kapacita chaty činí 82 pevných lůžek.
Pokoje typu A
Prostorné pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí se SAT příjmem, novým nábytkem z masívního dřeva . Pokoje jsou čtyřlůžkové.
Pokoje typu B
Útulné pokoje jsou vybaveny nábytkem z masívního dřeva a umyvadlem steplou a studenou vodou .Pokoje využívají prostorá společná sociální zařízením umístěna na patrech. Veškeré vybavení je nově pořízeno. Nabízíme dvou, tří a čtyř lůžkové pokoje.
Společná sociální zařízení
Jsou vybudována ve vysokém standartu, s ohledem na maximální využití ubytovacích kapacit, velice prostorná

Popis okolí:

Beskydská obec Bílá leží v povodí Černé a Bílé, dvou potoků, které jsou od pramenů svých četných přítoků hlavními zdrojnicemi řeky Ostravice. Centrum obce i její četné osady jsou obklopeny lesy Klokočovské hornatiny s místním označením Zadní hory, která je součástí Moravskoslezských Beskyd a soustavy Západních Karpat. Horský charakter počasí zdejší oblasti je dán vysokým průměrem ročních srážek okolo 1023 mm. V zimním období je proto obvyklá vysoká sněhová pokrývka s ideálními podmínkami pro lyžování. Území Beskyd je cenným přírodním komplexem, proto zde byla v roce 1973 vyhlášena Chráněná krajinná oblast Beskydy a obec Bílá je v rozsahu celého katastru její součástí.

Stravovací­ služby:

Horská chata Bílá nabízí plně vybavený hotelový bar s kapacitou 70 osob. Nabízíme široký sortiment alko i nealko nápojů. K dispozici jsou Vám šipky, kulečník, velká TV (úhlopříčka 107 cm)
Pořádáme firemní akce, rodinné oslavy, večírky
Stravování je zajištěno formou polopenze, možno také dokoupit obědová menu. Snídaně podáváme formou švédského stolu, večeře- nabízíme možnost výběru ze dvou hlavních jídel.

Sportovní­ možnosti:

Lyžování
Koupání
Cyklistika
Stolní Tenis
Golf
Minigolf
Turistika
Nordic Walking
Jízda na koni


Tipy na výlet:

V nedalekém okolí je mnoho zajímavých míst, lákajících k výletům v letním i zimním období. Jedná se především o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou Horu (1323 m n.m.)
Příjemným výletním místem jsou Pustevny, jejichž dominantou je soubor dřevěných staveb-útulen. Materiálem i celkovým vzhledem se druží k lidové architektuře a byly postaveny podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče do r. 1898. Chaty Maměnka a Libušín jsou secesní ukázkou vlivu lidového umění na moderní architekturu.
Druhým nejvyšším vrcholem Beskyd je Radhošť (1129 m n.m.), což je místo opředené pověstmi a uctíváním pohanského boha Radegasta. Cestou z Pusteven na Radhošť míjíme kamennou sochu Radegasta. Na vrcholu Radhoště si lze prohlédnout dřevěnou kapli sv.Cyrila a Metoděje z r.1898
Příjemným celodenním výletem je návštěva Rožnova pod Radhoštěm, kde můžete ve Valašském muzeu v přírodě zhlédnou soubor lidových umění. (zal. 1925). A nejen stavby a jejich inventář, neboť toto muzeum rekonstruuje celé historické prostředí i s políčky, loukami, pastvinami, chová domácí zvířata a pěstuje historické plodiny (pohanka, gengel, křibice aj.). Jeho areál měří téměř 80 ha a upravuje se do podoby historické krajiny. Zatím jsou v provozu tři části expozice: Valašská dědina, Dřevěné městečko a Mlýnská dolina (mlýn, pila, valcha, lisovna oleje; dokončuje se hamr). V budoucnosti v muzeu vznikne expozice Těšínské dědiny, salašnický areál Kolibiska, osada z moravských Kopanic a v Dřevěném městečku se zrekonstruuje staré rožnovské náměstí i s řemeslnickými dílnami a prodejnami.
Největší hradní zřícenina na Moravě, v obci Hukvaldy se nachází i rodný dům Leoše Janáčka. Obec Hukvaldy byla nejen správním střediskem rozsáhlého panství olomouckých biskupů, ale také rodným místem hudebního skladatele Leoše Janáčka. Rozsáhlý hradní areál byl založen kolem poloviny 13. století. Je významnou kulturní památkou, která se do povědomí návštěvníků zapsala každoročně pořádanými Rytířskými slavnostmi, i pravidelnými sobotními a nedělními programy z historické a folkové hudby, poezie. Vyhlídka byla zbudovaná na hradním paláci v roce 1993. Je z ní unikátní výhled na celé pásmo Radhoštských a Moravskoslezských Beskyd, za dobrého počasí je viditelná řada měst v podhůří. Velkým lákadlem pro všechny návštěvníky je obora, založená biskupem Prusinovským na rozloze 65 ha s daňčí a mufloní zvěří.
Gotická válcová věž tzv. Trúba o výšce 40 m a průměru 10 m a severovýchodní opevnění vnitřního hradu dochované v původní výšce, jsou dokladem hradu z první pol. 14. stol. Tuto zříceninu najdete v obci Štramberk. Z hradeb a samotné věže je krásný výhled do kraje, po okolních obcích, na město, Červený kámen, Bílou horu i vrch Kotouč, kde se nachází jeskyně Šipka.
Jedním z dalších tipů na výlet je město Kopřivnice. Nachází se zde celý komplex muzeí tzv. Regionální muzeum Kopřivnice. To zahrnuje Šustalovu vilu s expozicí kopřivnické majoliky, kachlových kamen a rodáků, z nichž je převážná část věnována slavnému ilustrátorovi Zdeňku Burianovi. Jiné odhaluje Muzeum Fojtství, jehož expozice je zaměřena na historii Kopřivnice a počátky již zmiňované automobilky, dřívější kočárovky. Posledním, ale zato nejznámějším z řady muzeí je Technické muzeum Tatra. Své stálé místo zde mají stejnojmenné automobily, ale také nevšedně ztvárněná Expozice Emila a Dany Zátopkových.


Upřesnění ceny:

Cena ubytování osoba/noc: od 300 Kč do 400 Kč
Děti do 3 let ubytování zdarma bez nároku na stravu a lůžko.
Děti do 10 let sleva 50 Kč z ceny.
Pes malého plemene: 80 Kč/den. ( velká plemena pouze po domluvě: 100,- Kč/ den)
Cena neobsahuje poplatek obci 16,- Kč/ den a osobu


                REKLAMA
Fotogalerie
Horská chata Bílá

Bílá 140
739 15 Staré Hamry


Telefon: +420 558 690 114
Mobil: +420 731 541 037