CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ > Chaty Beskydy > Chata Marta - Dolní Lomná - Beskydy   
   25.06.2018
  150 Kč

Chata Marta - Dolní Lomná - Beskydy

Základní údaje
dot Čislo 20708M
dot Název zakázky Chata Marta
dot Typ Chata
dot Kapacita
dot Obec Dolní Lomná ( dot Informace o obci )
dot Lokalita Beskydy ( dot Mapa )
dot Cena 150 Kč
dot Poznámka k ceně Kč/osobu
detail-big
        Kliknutím na obrázek spustíte prezentaci.
Fotogalerie
 
Typ rekreaceceloroční
Velikost
Sociální zařízenívlastní
Stravovánívlastní nebo restaurace
Parkováníano
Domácí zvířataano
Silvestr
Fotogalerie
Popis objektu:

Turistická chata se nachází v obci Dolní Lomná, která leží v nádherném prostředí Těšínských Beskyd.
Chata je dobře vybavená i pro větší skupiny, max.do 16.osob.K dispozici jsou čtyři pokoje.Sprchy jsou společné, avšak na každém pokoji je umývadlo i s teplou vodou. K dispozici je obývací pokoj spojený s větší společenskou místností a dále plně vybavená kuchyňka s možností vaření. Vytápění chaty je zajištěno ústřední plynovým topením. K dispozici je i sauna pro 5 osob. Chata je velmi dobře dostupná a vozidla se parkují na pozemku u chaty.


Stravovací­ služby:

Obslužnost v obci Dolní Lomná je vynikající a návštěvník zde nalezne vše potřebné, obchody, restaurace, poštu. Pokud si nechcete sami vařit, můžete využít kvalitních služeb místních restaurací. Nejblíže u chaty naleznete restauraci Mánes, ve vzdálenosti 0,8km a ve vzdálenosti 0,4km zařízení Beskydka.


Sportovní­ možnosti:

V blízkosti objektu se nachází dva ski areály. Ski areál Severka se třemi sjezdovkami, je velmi dobře dostupný ve vzdálenosti cca 1,5km. Nejdelší sjezdovka má 1270m.
Asi 2km od chaty je Ski areál Armáda 860m, která provozuje i večerní lyžování. Obě mají možnost umělého zasněžování. I příznivci běžeckého lyžování si přijdou na své. Jsou zde připraveny tři běžecké okruhy s celkovou délkou 18 km, které navazují na běžecké trasy po celých Beskydech.
Členistost a pestrost beskydského pohoří od Těšínských Beskyd přes Moravsko-Slezské Beskydy po Vsetínské vrchy a Javorníky na Valašsku čítají kilometry značených stezek, které se odmění dalekými výhledy z výšek hor nebo naopak pohledy do výšek z krásných údolí.
V Beskydech je vyznačeno několik desítek Naučných stezek spojených například s význačnými osobnostmi jako Leoš Janáček, Jan Karafiát, T.G.Masaryk nebo František Palacký. Jedinečnou stezkou je Naučná stezka Mionší, která vede v Dolní Lomné okrajovými partiemi tzv. pralesa Mionší. Další naučné stezky vedou za přírodními zajímavostmi Beskyd jako například Čertův mlýn, Jahodná, Palkovické hůrky. Po stopách pohanského boha Radegasta vás provede stejnomenná stezka, která vám odkryje tajemství místa jeho sídla.
K novým stezkám patří NS Prameny řeky Morávky, která vás zavede k prameni jedné nejznámějších beskydských řek a naučná stezka Lysá hora, s kterou vystoupáte až na vrchol nejvyšší hory Beskyd.


Tipy na výlet:

V centru obce se nachází překrásný areál Matice slezské, který tvoří stylové roubené chalupy a také dva přírodní amfiteátry , pojmenované podle říček, na jejichž soutoku jsou umístěny - Křínově a Lomňance.
V okolí, které tvoří většinou lesy a háje, si přijdou na své i houbaři.
Prales Mionší patří k nejznámějším rezervacím v Moravskoslezských Beskydech a svou rozlohou k největším pralesům v České republice. Nachází se na hřebeni a přilehlých příkrých svazích vrcholů Úplaz (949,6 m) a Velká Polana (893 m) exponovaných k východu a západu, s lesními loukami, pramenisky a v jihovýchodní části i drobnými skalkami. Leží v nadmořské výšce 720 až 950 m, asi 9 km jihozápadně od Jablunkova mezi obcemi Dolní a Horní Lomná, asi 1 km východně od středu obce Horní Lomná. NPR Mionší má významné postavení v územním systému ekologické stability, v rámci kterého byla již v minulosti zařazena do evropské sítě uzemí zvláštního zájmu ochrany přírody Smaragd a do programu CORINE - biotopy. Nachází se na území, které bylo navrženo jako evropsky významná lokalita Beskydy v kategorii CHKO o celkové rozloze 120 386,5333 ha, představující zachovalý přírodní a krajinný celek v nejvyšších karpatských pohořích.


Upřesnění ceny:

Cena pobytu na osobu a den (minimální počet osob 8 pobyt kratší než dva dny pouze výjimečně po dohodě) 200,-/den
Cena pobytu na osobu a den (Pobyt delší než 4dny, minimální počet osob 8) 160,-/den
Cena pobytu na týden a den (Od soboty do soboty,minimální počet osob 8) 150,-/den
Každá další osoba nad minimální počet hradí stejnou částku na den pobytu, maximálně však 16 osob. Vyšší počet ubytovaných osob je možný pouze po dohodě. V případě, že osob je méně než 8, hradí se částka v plné výši za 8 osob. Ubytovaní dále hradí náklady na provoz chaty, zálohou na plyn a el.energii a to 250 Kč na pobytový den v zimním období a 100 Kč na pobytový den v letním období. Tato záloha bude proúčtována podle skutečných stavů měřidel při předání chaty po skončení pobytu a bude vyrovnán případný přeplatek, či nedoplatek.


                REKLAMA
Fotogalerie
Chata Marta

Jaroslav Šotola


Telefon: +420 724 284 274
Mobil: +420 724 284 274