CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ > Chaty Beskydy > Velké Karlovice, chata Iveta - Velké Karlovice - Beskydy   
   27.04.2018
  200 Kč

Velké Karlovice, chata Iveta - Velké Karlovice - Beskydy

Základní údaje
dot Čislo 7391M
dot Název zakázky Velké Karlovice, chata Iveta
dot Typ Chata
dot Kapacita 4 lůžka
dot Obec Velké Karlovice ( dot Informace o obci )
dot Lokalita Beskydy ( dot Mapa )
dot Cena 200 Kč
dot Poznámka k ceně pro 4 a více osob
detail-big
        Kliknutím na obrázek spustíte prezentaci.
Fotogalerie
 
Typ rekreaceceloroční
Velikost
Sociální zařízenívlastní
Stravovánívlastní nebo restaurace
Parkováníano
Domácí zvířataano
Silvestrvolný
Fotogalerie
Popis objektu:

JAK SE K NÁM DOSTANETE:
Velké Karlovice se rozprostírají v podhůří Javorníků a Beskyd na horním toku Vsetínské Bečvy,která zde pramení. Pokud k nám zavítáte z jihu(Jižní Morava,Zlín)pojedete asi 26 km ze Vsetína a na první velké křižovatce ve Velkých Karlovicích (rozcestí Soláň) se dáte do leva směrem na Soláň,Rožnov. Asi po 400 metrech jízdy od tohoto rozcestí se vpravo nachází naše chata. Pokud jste ze západu a přijedete k nám přes Valašské Meziříčí,dejte se směrem na Rožnov pod Radhoštěm a odtud směr Hutisko- Solanec přes kopec Soláň do Velkých Karlovic.Od cedule signalizující začátek obce ujedete cca 1 km a najdete nás po levé straně cesty.Tuto trasu,která je jinak velmi krásná díky okolní krajině,doporučujeme v zimním období jen pokud máte na vašem voze dobré zimní obutí! Pokud nepřijedete vlastním vozem,kupujte si v autobuse jízdenku na rozcestí Soláň.Do V.Karlovic jezdí také vlak ze Vsetína(jízdenka do V.Karlovic-zastávky ne na konečnou). Červená šipka signalizuje polohu chaty.Vybavení pokoje/ů:

Chata se nachází v údolí Jezerné v horní části zahrady rodinného domu.V přízemí je prostorná veranda,kde je možné si uložit lyže-případně kola.Odtud se vstupuje do společenské místnosti vybavené krbem ,televizí,sedačkou a jídelním stolem.
Ze společenské místnosti se vstupuje do malé kuchyňky vybavené plynovým sporákem s el.troubou, ledničkou,varnou konvicí a základním nádobím.V přízemí je rovněž sociální zařízení.
Po točitých schodech se ze společenské místnosti vystoupí do podkroví chaty,kde je ložnice pro 4 osoby(2+1+1).Chata nemá oddělené ložnice a je proto vhodná hlavně pro rodinu s dětmi. V přízemí na rozkládací sedačce je možnost přistýlky. Objekt je vytápěn krbem, s možností elektrického přitápění (pouze na noční proud).Popis okolí:

Obec Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd v údolí,kterému se kdysi říkalo dolina Urgatina. Svou rozlohou 82 km2 patří mezi největší obce v ČR.Svými přírodními krásami,vybavením a pohostinností se řadí mezi významná střediska lyžařského a turistického ruchu.Přijeďte se sami přesvědčit o tom.že Velké Karlovice jsou právem nazývány rájem lyžařů a cykloturistů. V okolí obce je v zimním období mnoho kilometrů upravovaných běžeckých tras,které vedou jak samotným údolím, tak okolními kopci.Rovněž milovníci sjezdového lyžování si u nás přijdou na své. V obci je několik velmi kvalitních sjezdovek různé náročnosti, z nichž nejkvalitnější je nový lyžařský areál Razula ,vzdálený asi 5 km od naší chaty. Nejbližším je lyžařský areál Kyčerka v údolí Pluskovec, který je vzdálen asi 800 m.V letním období Vám doporučujeme hlavně cykloturistiku,pro kterou jsou u nás rovněž ideální podmínky. Jak píše Oldřich Šuleř ve své knize JE TO CHŮZE PO KOTÁRECH : "Putování po javornickém hřebenu je překrásný zážitek. Rozhlížíš se z výšin po kraji,vidíš triangulační body na vrcholech,lahodná údolí a líbezné palouky,hájky mladého modřínu a ovšem javory a jasany.Z Javornického hřebene dohlédneš až na Rozsutec a další vrcholy Malé Fatry,při jasném počasí spatříš dokonce štíty Roháčů.Na druhé straně,moravské,máš zase před sebou masív Zadních hor a v pozadí protáhlou křivku Beskyd.A potom už jenom obzory splývající s vysokou oblohou.Ej,přes Javorníčky štyry chodníčky...!" Na území obce,která byla založena roku 1714 stojí několik památek lidové architektury.Sportovní­ možnosti:

lyžování, cykloturistika, běžecké trasyTipy na výlet:

K nejznámějším památkám patří dřevěný kostel z roku 1754 a Karlovské muzeum ve kterém sídlí Informační centrum a nabízí velký výběr map,regionální literatury a suvenýrů.Obojí je od naší chaty vzdáleno 10 minut chůze! Velmi blízko(asi 400m) se rovněž nachází hotel Tatra, ve kterém je možné navštívit rehabilitační centrum a posilovnu. Najíst se můžete v restauraci U muzea (500 m) nebo v kavárně Pepicentrum,kde je možné si zahrát Bowling. V horní části údolí Jezerného,ve kterém se nachází i naše chata,vzniklo uprostřed lesů přírodní cestou jezero, o kterém kdysi napsal pohádku Karel Jaromír Erben. V obci je v letním období rovněž koupaliště vzdálené od chaty asi 500m. Pokud by jste chtěli na výlet vyrazit do vzdálenějšího okolí,pak nejzajímavějšími typy budou určitě Rožnovský skanzen(Valašské muzeum v přírodě)vzdálený 20 km,Štramberská trúba(45 km), Pustevny se sedačkovou lanovkou na hřeben(30 km) a také Aqua park ve Frenštátě pod Radhoštěm(35 km).Upřesnění ceny:

Cena: 200 Kč osoba/noc, při obsazení chaty čtyřmi a více osobami                REKLAMA
Fotogalerie
Velké Karlovice, chata Iveta

Chata Iveta


Mobil: +420 731 450 688