CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ > Penziony Beskydy > Penzion Radost - Černá Voda - Jeseníky   
   25.06.2018
  200 Kč

Penzion Radost - Černá Voda - Jeseníky

Základní údaje
dot Čislo 75684M
dot Název zakázky Penzion Radost
dot Typ Penzion
dot Kapacita 56
dot Obec Černá Voda ( dot Informace o obci )
dot Lokalita Jeseníky ( dot Mapa )
dot Cena 200 Kč
dot Poznámka k ceně Cena za pokoj/osoba/noc
detail-big
        Kliknutím na obrázek spustíte prezentaci.
Fotogalerie
 
Úroveň ubytování 
Jednolůžkové pokoje 
Dvoulůžkové pokoje 
Třílůžkové pokoje 
Čtyřlůžkové pokoje 
Apartmá 
Přistýlky 
Fotogalerie
Popis objektu:

Penzion Radost se nachází v obci Černá Voda 20 km od města Jeseník a 15 km od hraničního přejezdu Mikulovice-Glucholazy PL.

Pro milovníky cyklistiky jsou zde otevřeny Rychlebské stezky. Začátečníci a rodiče s dětmi si jistě užijí pěknou vyjížďku podél Černého potoka a pro přízdnivce hledající adrenalinovou zábavu na kole je zde vybudován například trail Superflow. Penzion Radost se nachází v těsné blízkosti "Základny" Rychlebských stezek, ve které je umístěno infocentrum a půjčovna kol. Díky tomu, že Rychlebské stezky vedou okolo Penzionu Radost, můžete pohodlně vyrazit na cestu. Při návratu máte možnost si u nás umýt a uschovat svá jízdní kola a pro případné drobné opravy kol je k dispozici základní nářadí.

Nádherné okolí láká k odpočinku na čerstvém vzduchu, houbaření v přilehlých lesích a rybolovu na nedalekých rybnících. Zatopené lomy přímo vybízejí k relaxaci u vody, potápění či provozování vodních sportů. Turisty nejčastěji vyhledávaným lomem v Černé Vodě je lom Rampa. Penzion je svojí lokalitou vhodný pro příjemnou rekreaci v letní i zimní sezóně.

Vybavení pokoje/ů:

Apartmán
V penzionu je možné se ubytovat v podkrovním apartmánu, ve kterém se nachází manželská postel a 2 jednolůžkové postele. V apartmánu se nachází samostatná koupelna s rohovou vanou a toaletou. Součástí je také předsíňka, kuchyňka s elektrickým sporákem, troubou, varnou konvicí a nádobím.

Pokoj s koupelnou
Nově je možné se ubytovat v několika zrekonstruovaných pokojích s koupelnou, ve kterých se nachází sprchový kout spolu se sociálním zařízením. V každém pokoji je umístěna velká manželská postel a několik jednolůžkových postelí. Kapacita těchto pokojů je 1x 4 lůžka a 3x 5 lůžek.

Pokoj
V penzionu se dále nachází pokoje:
1x 9 lůžek (jedná se o pokoj rozdělený do dvou místností po pěti a čtyřech lůžkách, v zadním místnosti je umístěna velká manželská postel)
2x 4 lůžka (jeden z pokojů je rozdělený do dvou místností po dvou jednolůžkových postelích)
2x 3 lůžka

Společné sociální zařízení a sprchy pro tyto pokoje se nachází v prvním patře i v přízemí.

Společná kuchyňka pro všechny pokoje se nachází v prvním patře. Součástí kuchyňky je rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a dvě lednice.
Celková kapacita
2x třílůžkový pokoj
4x čtyřlůžkový pokoj
3x pětilůžkový pokoj
1x devítilůžkový pokoj


Popis okolí:

Turistika
Rychlebské stezky – první stezky souvisí s úpravou a následnou rekonstrukcí starých loveckých chodníků. Zachovávají si maximální přírodní ráz a maximální prožitek z jízdy. Obtížnost je dělena do tří kategorií – těžké (značené červeně) střední (zeleně) a lehké (hnědě). Celková délka je přes 40km tras s různou náročností. Například projetí celého Walesu bez jediného šlápnutí je cenným skalpem mnoha příznivců adrenalinové cyklistiky. Projedete se přes žulové plotny, kamenná pole, průzračné potoky a dřevěné lávky vedoucí od kamene na kámen. Pro ty, kteří nepotřebují adrenalin a chtějí si spíše užít klidnou a zábavnou jízdu je určen Trail podél Černého potoka.
Pěší turistika nabízí vycházky do malebných zákoutí Rychlebských hor, při kterých se ještě můžete věnovat například houbaření, relaxaci u vody či vodním sportům.
Určitě si nesmíte nechat ujít návštěvu:
Venušiných misek jsou přírodní památky nacházející se u Smolného vrchu. Je tvořena zajímavým a poměrně velkým skalním útvarem. Říká se, že to byla obětní mísa, ale památka byla vytvořena ledovcem. Misky mají průměr až 1 metr a objem až 500 litrů. Venušiny misky jsou ve výšce 350 až 400 metrů a vede k nim z Velké Kraše zelená turistická značka.
Nyznerovské vodopády na Stříbrném potoku leží na území Horní Skorošice. Jde o kaňonovitou soutěsku se skalními prahy tvořící několik vodopádů a kaskád. Celková výška je 14metrů. Díky vysokému průtoku jsou nadmíru působivým přírodním jevem. Nacházejí se 5km západně od Žulové.
Píšťala je skalní útvar dokumentující zvětrávání terénních útvarů v žule. Jde o jedinečný geomorfologický výtvor s kulovitou odlučností žuly, které tvoří skalní mísy, křesla a výklenky, jejichž vznik je podmíněn erozním účinkem dešťové vody a kulovitou odlučností žuly.
Zřícenina hradu Kaltenštejn je spjata s historií Černé Vody a nachází se v předhůří Sokolského hřbetu. Byla to rozsáhlá a mohutná stavba, která je prvně zmiňována již roku 1284. Tento hrad byl však roku 1505 vratislavským biskupem vykoupen a zbořen. Trosky se často nazývají Hradiskem či Biskupská čepice.
Můžete prožít romantické koupání v několika zatopených lomech, rybařit v rybnících okolo obce či navštívit krápníkové jeskyně na Pomezí nebo jeskyně Na Špičáku. Vodní sporty můžete provozovat na nedalekých polských jezerech u Nysy a Otmuchówa. Můžete navštívit Mechové jezírko na Rejvízu, nebo zámek Jánský vrch se vzácnou sbírkou dýmek.
Jeskyně na Pomezí je tvořena vrstvami krystalických vápenců vzniklých v období starších prvohor. Jeskyně vznikla rozpouštěním mramoru a je v České republice největší jeskyní, která vznikla právě tímto způsobem. V jeskyni je vyvinuta bohatá krápníková výzdoba, zejména stalaktity (rostoucí ze stropu), stalagmity (krápníky narůstající ze dna jeskyně) a nátekové formy.
Jeskyně Na Špičáku prostupuje vrchem Velký Špičák. Na stěnách a stropech je množství historických nápisů a kreseb. První písemná zmínka o jeskyni pochází z roku 1430 a patří tak mezi nejstarší písemné doložené jeskyně ve střední Evropě. Obrovskou výhodou je též bezbariérový návštěvní okruh.
Rejvíz je národní přírodní rezervace. Je zde významné moravské rašeliniště. Leží v mělké pánvi na rozvodí Černé Opavy a Vrchovištního potoka. Je spojeno dvěma vrchovišti, v jejichž středech se nachází mechová jezírka.
Zámek Jánský Vrch je jediný zpřístupněný památkový objekt jesenického okresu. Spolu s krajinářským parkem tvoří významnou dominantu městské památkové zóny. Nachází se na skalnatém kopci nad městem Javorník. Jeho historie se datuje od 2. Poloviny 13. Století a první písemná zmínka o něm je z roku 1307.
V zimním období jsou milovníkům sportu k dispozici lyžařské vleky v Miroslavi, vzdálené asi 12 km. Nachází se zde lyžařský areál, kde jsou tři sjezdovky v délce 1200, 800, a 600 m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a sněhovými děly, je tu i možnost večerního lyžování a za poplatek úschovna lyží. Náročnější se mohou vydat i na Červenohorské sedlo (35 km), Ramzovou (20km), Ostružnou nebo Petříkov (22km). Okolí Černé Vody si jistě oblíbí také příznivci běžek. Díky svému krásnému okolí a malebné přírodě.


Stravovací­ služby:

Součástí penzionu je hospoda s alkoholickými i nealkoholickými nápoji a drobným občerstvením, které lze konzumovat uvnitř, nebo na prostorné letní terase s výhledem do malebné přírody.

Penzion je vhodný nejen pro jednotlivce a menší skupiny, ale také pro zájezdy, školní a studentské výlety. K dispozici jsou prostory pro společenské akce – školení, oslavy narozenin, svatby atd.


Sportovní­ možnosti:

Pro milovníky cyklistiky jsou zde otevřeny Rychlebské stezky. Nádherné okolí láká k odpočinku na čerstvém vzduchu, houbaření v přilehlých lesích a rybolovu na nedalekých rybnících. Zatopené lomy přímo vybízejí k relaxaci u vody, potápění či provozování vodních sportů. Turisty nejčastěji vyhledávaným lomem v Černé Vodě je lom Rampa. Penzion je svojí lokalitou vhodný pro příjemnou rekreaci v letní i zimní sezóně.


Tipy na výlet:

Zajímavosti
2 km Smolný vrch
4 km Žulový vrch
7 km Vidnava
7 km Jeskyně Na Pomezí
8 km Lipová - lázně
9 km Jeseník
9 km Rozhledna Zlatý Chlum
10 km Nýznerovské vodopády
12 km Smrk
12 km Obří skály
13 km Ramzová
13 km Šerák
14 km Javorník
14 km Rejvíz
15 km Keprník
15 km Bělá pod Pradědem
15 km Ostružná
17 km Vozka
17 km Červená hora
18 km Zlaté Hory
18 km Orlík
18 km Kunčická hora
19 km Branná

Cyklotrasy

Vidnava - Žulová - Vidnanva
Bílá Voda - Javorník - Mikulovice
Dolní Fořt - Hraničky - Horní Hermanice

Turistická trasa

Vidnava - Žulová
Výlet okolo Jeseníku
Lipová-lázně - Šerák

Skiareály a lanovky

Skiareál Miroslav
Ski Petříkov
Lyžařský areál KASTE + RELAX Petříkov
Ski areál Ramzová
Lanovka Ramzová - Šerák
Ski areál Ostružná


Upřesnění ceny:

Ceny ubytování
Pokoj - 200 Kč / osoba / noc
Pokoj s koupelnou - 250 Kč / osoba / noc
Apartmán - 1 200 Kč / noc

+ Poplatek obci: 12 Kč / dospělí / noc

Děti do 3 let bez nároku na lůžko jsou ubytováni zdarma. Děti od 3 do 12 let mají slevu 40% z ceny ubytování.

V případě ubytování na jednu noc se k ceně připočítává poplatek za lůžkoviny 25Kč / os / noc


                REKLAMA
Fotogalerie
Penzion Radost

Hynek Ermis


Mobil: +420 724 415 539