CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ > Penziony Beskydy > Penzion Dolní Morava - Dolní Morava - Orlické hory   
   23.04.2018
  320 Kč

Penzion Dolní Morava - Dolní Morava - Orlické hory

Základní údaje
dot Čislo 75806M
dot Název zakázky Penzion Dolní Morava
dot Typ Penzion
dot Kapacita 16
dot Obec Dolní Morava ( dot Informace o obci )
dot Lokalita Orlické hory ( dot Mapa )
dot Cena 320 Kč
dot Poznámka k ceně Cena za osobu/noc
detail-big
        Kliknutím na obrázek spustíte prezentaci.
Fotogalerie
 
Úroveň ubytování 
Jednolůžkové pokoje 
Dvoulůžkové pokoje6
Třílůžkové pokoje 
Čtyřlůžkové pokoje 
Apartmá 
Přistýlky4
Fotogalerie
Popis objektu:

Penzion Dolní Morava je nově zrekonstruovaný dvoupodlažní obytný dům se sklepním prostorem sloužící k zimní i letní rekreaci.
Optimální plná kapacita penzionu je 12 osob, maximální kapacita penzionu je 16 osob.


Vybavení pokoje/ů:

Penzion disponuje 5 dvoulůžkovými pokoji a 2 obývacími pokoji s TV, z nichž součásti jednoho obývacího pokoje jsou ještě 2 lůžka. Každý obývací pokoj navíc má rozkládací sedačku pro uložení 2 osob.

Sklep:
Posezení ve vytápěném sklepním prostoru pro plnou kapacitu návštěvníků, včetně sociálního zařízení a kuchyňky. Součástí je malý výběr moravských vín a Plzeňského Prazdroje. Jejich konzumace je individuálně domlouvaná při nástupu návštěvníků.

Přízemí:
Kuchyň, 1 x obývací pokoj, 1x dvoulůžkový pokoj, koupelna se sprchovým koutem, samostatné WC, předsíň, garáž pro lyžařské vybavení a kola, terasa se zahradním nábytkem.

1.patro:
4 x dvoulůžkový pokoj, 1 x obývací pokoj se 2 lůžky, koupelna s rohovou vanou a WC.

Vedle penzionu je vybudovaný altán s krbovištěm pro posezení v letních měsících.


Tipy na výlet:

Kromě bohatého vyžití v zimím období nabízí lokalita Dolní Morava také množství cílů pro letní zábavu a výlety za kulturou, historíí a památkami.

Kralický Sněžník
Kralický Sněžník je horský masiv ležící na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Nejvyšší horou tohoto pohoří je stejnojmenná hora Kralický Sněžník o výšce 1424 m.

Pramen řeky Moravy
Řeka Morava pramení v severovýchodním cípu Čech pod vrcholem Králického Sněžníku. Zajímavostí je, že Morava označována za tepnu Moravy pramení v Čechách.

Kralická pevnostní oblast
Kralická pevnostní oblast je lokalita s nejvyšším výskytem pozůstatků čs. pevnostního systému z let 1935-1938. Navštívit zde můžete zdejší muzea a památníky a seznámit se s jeho zajímavou historií nebo se procházet krásnou přírodou a naučnými stezkami.

Bobová dráha na Dolní Moravě
Výborná atrakce a adrenalinový zážitek. Svezte se na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňových otoček a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Bobová dráha Dolní Morava se nachází u chaty U Slona a je osvětlená s celoročním provozem.

Pivovarské muzeum HOLBA
Nedaleko vstupu do pivovaru Holba v Hanušovicích bylo v roce 2010 otevřeno nové pivovarské muzeum. Muzeum návštěvníkům přibližuje vývoj pivovarnictví, dřevěné sudy, lopaty na slad, nástroje a zařízení, které se k výrobě piva používaly, výčepní zařízení (pípy), staré dokumenty a pod. Objekt je bezbariérový.

Rozhledna Klepý
Na podzim r. 2009 byla na vrcholu otevřena 28 m vysoká dřevěná vyhlídková a protipožární věž. Rozhledna Klepý je volně přístupná, z české strany nejlépe dostupná od hraničního přechodu Horní Morava. Dle územní polohy by se správně mělo jednat o Polsko, jedná se o pohraniční horu, které my říkáme Klepý, nebo Klepáč.

Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka
Dělostřelecká tvrz Hůrka je přístupná veřejnosti jako muzeum. Je jednou z pěti stavebně dokončených tvrzí v ČR budovaných v rámci čs. opevnění proti Německu.

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně
Unikátní přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně vybudována ve vysokohorském prostředí Jeseníků v letech 1978-1996. V roce 2005 se zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně je přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty, která Vás přiblíží k horní nádrži na 4,5 km.

Termální lázně Velké Losiny
Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně a mají věhlas jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku.

Ruční papírna Velké Losiny
Velkolosinská ruční papírna byla založena na sklonku 16. století na panství moravského rodu pánů ze Žerotína. Manufaktura dnes patří k nejstarším doposud pracujícím podnikům svého druhu v Evropě. V roce 2002 byla prohlášena národní kulturní památkou.

Adrenalin park Dolní Morava
Nejlákavějšími aktivitami letní sezóny jsou lanové centrum, horolezecká stěna, obří houpačka, power fun (volný skok z výšky 13 m), disc golf a bobová dráha. V létě je v provozu také lanovka, která vás vyveze i s kolem a můžete zde příjemně po vrstevnici například objet Králický Sněžník.

Vojenské muzeum Králíky
Provoz celoročně přístupné vojensko-historické expozice věnované armádě, obraně státu a československým opevněním. V roce 2010 proběhla velká rekonstrukce a muzeum se stalo nejmodernějším vojenským muzeem v ČR.

Dělostřelecká tvrz Hanička
Tvrz Hanička patřila do systému předválečného opevnění budovaného ve 30. letech minulého století proti tehdejšímu rozpínajícímu se Německu. Své dívčí jméno Hanička dostala podle nedaleké osady a postavena byla jižně od kóty 985 Anenský vrch asi 7 kilometrů od Rokytnice v Orlických horách.

Muzeum historie řemesel v Letohradě
Muzeum řemesel bylo otevřeno v roce 2000. Zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840 - 1930. Je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou 1650 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR.

Pěchotní srub K - S 5 U potoka
Součást pohraničního opevnění, zpřístupněná veřejnosti Klubem vojenské historie Kralka nedaleko Dolní Moravy u Králík.


Upřesnění ceny:

Mimo sezónu a v létě 300 Kč / os. / noc
V zimě 320-350 Kč / os. / noc


                REKLAMA
Fotogalerie
Penzion Dolní Morava

Ing. Pospíšil Pavel


Mobil: +420 605 200 740